Brak pełnego wzwodu a wiek

Dzień dobry, mam pewien problem. Otóż, na początku gry wstępnej ze swoją partnerką wzwód jest pełny, ale gdy przychodzi co do czego, niestety erekcja się znacznie obniża, i nie możemy normalnie współżyć... Jest to dla mnie, jak i pewnie dla niej duży problem. Próbowaliśmy pieszczot członka, dłonią i języczkiem, ale to niestety nic nie dało... Gdy się tak dzieje, widzę Jej zażenowanie, dla mnie również nie jest to miłe uczucie. Wiedza, że nie mogę zaspokoić partnerki, po prostu mnie dołuje. Ważnym faktem może być to, że palę papierosy, od około 4-5 lat. Niby nie odczuwam stresu, gdy się do siebie zbliżamy, a przynajmniej tak mi się wydaje, może gdzieś w głębi duszy, czegoś się boję? Również ważnym faktem może być to, że podczas oglądania filmów pornograficznych i masturbacji, wzwód jest pełen, taki jak być powinien. Kompleksu z powodu zbyt małego członka nie mam, bo uważam, że 18cm jest w sam raz, moja partnerka uważa tak samo, więc nie jest to przyczyną problemu. Bardzo proszę o jakieś rady, jeżeli jest to podłoże psychogeniczne, proszę również jakieś wskazówki jak się tego pozbyć.

ponad rok temu

Witam,

Na występowanie i jakość wzwodu może mieć zasadniczy wpływ stres towarzyszący zbliżeniu i potęgująca go obawa o niepowodzenie kontaktu intymnego, nawet jeżeli nie są one zupełnie świadome. Podobne działanie może mieć również presja ze strony partnerki.
Oczywiście, istotnym problemem może być nadmierna masturbacja, która powoduje osłabienie wrażliwości na bodźce podczas współżycia. W takim wypadku jej ograniczenie może doprowadzić do samoistnego ustąpienia dolegliwości.

Inną znaczącą przyczyną jest nałgowe palenie tytoniu obniżające jakość erekcji.
Jeżeli eliminacja wspomnianych czynnikównie przyniesie rezultatów, konieczna będzie konsultacja ze specjalistą urologiem.
Pozdrawiam.