Problem ze wzwodem u 27-latka

Dużo się masturbowalem i zauważyłem, że nie mam takiego wzwodu jak kiedyś. Czytałem, że odstawienie masturbacji pomoże w osiągnięciu dobrego wzwodu... Po jakim czasie wszystko wróci do normy? Czasem musiałem sobie ręką pomóc ale w sumie uprawianiem sex z kobietą która nie kochałem.Kocham inna i myślę, że za jakiś czas wrócimy do siebie i to zrobimy. Nie chciałbym mieć w głowie tego, że mogę nie dać rady. Czy seksuolog może jakoś pomóc? Jeśli tak to w jaki sposób? Pyt.do lekarzy nie stażystów.

Utracił Pan pewność siebie, warto więc odwiedzić lekarza seksuologa.
Prawdopodobnie przeprowadzi on diagnostykę, bo niekoniecznie jest to tylko przyczyna sytuacyjna, trzeba to zbadać.
Warto wiedzieć, że seks bez zaangażowania uczuciowego u części mężczyzn wychodzi słabo, ale u wielu wręcz jest sytuacja odwrotna...
Seksualizm człowieka to bardzo złożony fenomen.
Na temat autoerotyzmu też warto porozmawiać z lekarzem, widzenie przyczyn problemów w masturbacji jest dużym uproszczeniem, trzeba na to spojrzeć indywidualnie, z uwzględnieniem kontekstu sytuacyjnego.
Bardzo przestrzegałbym przed braniem preparatów na własną rękę. Można się skrzywdzić!
Lepiej rozejrzeć się za dobrym lekarzem specjalistą seksuologii.
Pozdrawiam i życzę poprawy. JW, blog.seksuologia.com

Dzień dobry!

Nie jest możliwe jednoznacznie przewidzieć, czy i po jakim czasie wróci pełna sprawność erekcyjna.
Nawyki masturbacyjne mogą być przyczyną zaburzeń erekcji, ale są też inne możliwości - np. somatyczne lub psychologiczne. Jedną z nich jest np. nadmierne zadaniowe podejście do stosunku, oczekiwanie od siebie pełnej erekcji i koncentrowanie się na niej.

Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych. W zależności od nich będzie możliwe podjąć decyzję, czy jest zasadne podjęcie leczenia, a jeśli tak, to jakiego; czy właściwym kierunkiem jest lekarz seksuolog, czy psycholog seksuolog.

Pozdrawiam!

Lek. Jerzy WiÄznowski

NIezależnie od słusznych odpowiedzi powyżej proszę pamiętać jednak że w Pana wieku możliwe są też zaburzenia natury biologicznej (np. hormonalnej) które wymagają wykluczenia. W tym roku miałem już dwóch młodych pacjentów zgłaszających się z powodu zaburzeń erekcji u których w przebiegu diagnostyki w VEDI Clinic wykryłem guza przysadki oraz świeżo wykrytą poważną wadę serca. Seksuolog oraz urolog jest pełną odpowiedzią na Pańskie pytanie.