Problemy po wycięciu węzłów chłonnych

Witam, Jakiś czas temu miałam operację wycięcia węzła chłonnego na szyi, wyniki histopatologii wykazały niespecyficzne zapalenie. Teraz ponownie to rośnie , w szybkim tempie, mam trudności już w przełykaniu i dodatkowo bardzo zle się czuje, codziennie.Co to może być i czy powinnam znowu poddać się operacji? Pozdrawiam, KD

W sytuacji zapalenia węzłów chłonnych "operacja" nie ma charakteru leczniczego, tylko diagnostyczny - zatem nie ma celowości w jej powtarzaniu. Konieczne za to jest uściślenie rozpoznania w oparciu o inne (niż histopatologiczne) badania laboratoryjne. Konieczna konsultacja w poradni chorób zakaźnych

Witam. To brzmi niepokojąco. Konieczna konsultacja hematologiczna i ona zdecyduje o dalszym postępowaniu. Czy poprzednio widział Panią hematolog? Również pozdrawiam.