Pobolewanie piersi, powiększone węzły chłonne a możliwe schorzenia
Witam. mam 35 lat. miałam robione usg i od 1,5 roku mam cały czas powiększone węzły chłonne na szyi, karku , pod pachą , pod żuchwą ,te węzły nie schodzą ,od pewnego czasu a w zasadzie od kilku miesięcy pobolewają. w lewej piersi na usg wykryto jakieś zwapnienia i otoczki a na mammografi pokazało się ich więcej. pierś pobolewa teraz bardzo często. co to może być ,jak mam sobie pomóc?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Ze względu na zmiany w piersi powinna skonsultować się Pani ze specjalistą ginekologiem lub onkologiem, który pokieruje dalszym postępowaniem diagnostyczno-leczniczym. Ze względu na powiększone węzły chłonne powinna Pani wykonać podstawowe badania laboratoryjne oraz ew. udać się do specjalisty hematologa. Prawidłowym postępowaniem powinien pokierować lekarz POZ.