Problemy z cerą i włosami u 20-latka

Witam- mam 20lat, z problemami z cerą zmagam się od około 13 roku życia, miałem straszny wysyp przez kilka lat ( dopiero liceum zmiany ustąpiły) przez cały ten czas do dnia dzisiejszego używałem całą masę leków od dermatologów oraz robione mi były zabiegi kosmetyczne, na dzień dzisiejszy moja cera nie jest tragiczna ale i tak w miarę często " coś wyskoczy" zaskórniki, wągry zostały oraz widoczne rozszerzone pory "czoło nakute igłą " plus przetłuszczające się włosy- co mogę jeszcze zrobić?

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia . Najskuteczniejszą
metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry . Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe .
Można wykonać badania helicobacter pylori , badania
na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa , który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę .

Przetłuszczająca się skórę głowy również proszę skonsultować z lekarzem dermatologiem , jeśli będzie potrzeba lekarz zleci wykonanie odpowiednich badań i po konsultacji będzie mógł zastosować odpowiednie leczenie .