Problemy z cerą przy stosowaniu Atywii

Po 3 latach stosowania Atywii, w trakcie jej brania zaczęłam mieć znowu problemy z cerą. Endo-gin zmieniła mi tabletki na Jeanine. One mają ten sam skład co Atywia. Zaczynam 5 opk. Jeanine i nadal walczę z trądzikiem, który wywołała mi Jeanine podczas 2 opakowania (wysyp). Widzę poprawę, ale mam ciągle stany zapalne (przy uszach, żuchwa). Plus dużo zaskórników zamkniętych wywołanych przez Jeanine. Czy one w końcu pomogą? Czy ten stan zapalny od 4 miesięcy jest normalny? Mam zmienić tabletki?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, w tej sytuacji zalecam zmianę stosowanego preparatu i wizytę u dermatologa, który zapisze odpowiedni preparat antytrądzikowy. Pozdrawiam.

Nie napisała Pani czy przy braniu antybiotyku stosowane sa jakiekolwiek inne zabiegi, peelingi medyczne, lasery?Jak wygląda pielęgnacja skóry. Może Pani skonsultować się u innego specjalisty. W pierwszym etapie leczenia zawsze następuje oczyszczenie skóry.