Problemy z cerą oraz wypryski w 17 tygodniu ciąży

Witam, Jestem w 17 tygodniu ciąży. Od samego początku ciąży pojawiły się problemy z cerą oraz wypryski na szyi, dekoldzie oraz ramionach. Obecnie zaczynają pojawiać się także na plecach. Przed ciążą cerą była gładka.....A tu nagle trądzik jak u 13 łatki. W 9 tygodniu dostałam mocnego ataku pokrzywki, byłam u dermatologa. Lekarstwa doustne złagodzily ucZulenie, a wypryski powiedział, że znikna. Jednak jest coraz gorZej. CZekam na kolejną wizytę u dermatologa, ale wypryski są na tyle uciążliwe, że staram się coś z tym zrobić. Pasta cynkowa i sudokrem? Czy można coś jeszcze spróbować? Dziękuję i pozdrawiam

Dzień dobry, w ciąży dochodzi do wahań gospodarki hormonalnej, może dojść do pogorszenia się stanu cery. Z domowych sposobów może Pani wypróbować maseczki z glinki lub drożdży, okłady z cebuli, aloesu, stosowanie preparatów z nanosrebrem, przemywanie twarzy naparami z bratka lub rumianku. Warto także zadbać, aby dieta zawierała odpowiednie ilości wit. A, E i B i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zmian nie można wyciskać.