Częste zgagi w 14. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 14 tygodniu i często łapie mnie zgaga. Niekiedy jak piję lub jem coś jest wszystko okej a innym razem masakra. Co można brać, żeby jakoś znosić to pieczenie. Dodam jeszcze, że często też mi się cofa. Są na to jakieś sposoby?

Dzień dobry,
aby ograniczyć nieprzyjemne odczucia związane ze zgagą, zaleca się:
- ograniczenie spożycia pokarmów kwaśnych, ostrych takich, jak : pomarańcza, grejpfrut, cytryna, por, cebula, ostra papryka, ocet dodawany do sałatek, ogórki, kapusta kiszona;
- wyeliminować chleb razowy, zwłaszcza na zakwasie (zastąpić go pieczywem graham lub pieczywem mieszanym, przygotowanym na drożdżach), sos pomidorowy, pikantne przyprawy;
- nie spożywać słodyczy, kawy i czekolady;
- unikać smażonych i tłustych potraw (sosów, zasmażek) oraz produktów wysokoprzetworzonych;
- spożywać mleko i jego naturalne przetwory (mogą przynieść czasową ulgę);
- nie jeść przed snem i spać z głową uniesioną wyżej niż reszta ciała;
- popijać wodę między posiłkami a nie w trakcie posiłków;
- spożywać częste i nieobfite posiłki.
Pozdrawiam
Katarzyna Krupińska