Problemy z cerą suchą u 20-letniej kobiety

Mam suchą skórę ale od jakiegos czasu jest coraz gorzej. Nie wiem czy to przez zły krem,czy przez klimat,porę roku. Jak nakładam podkład to mi sie łuszczy a wczesniej nie było az tak zle . Jak moge to zwalczyć ? Jaki krem musze używać albo cos stosować ? Na żadne chemiczne rzeczy nie jestem uczulona bo miałam robione testy chemiczne robione . Najcześciej mi sie łuszczy na policzkach

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza dermatologa lub na dermokonsultacje odbywające się w aptekach. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

Proszę zgłosić się na konsultację do lekarza dermatologa. Po badaniu lekarz postawi diagnozę i zastosuje odpowiednie leczenie.

Przy suchej łuszczącej skórze bardzo pomocne są peelingi medyczne. W domu można zastosować peeling enzymatyczny.

Przy przesuszeniu skóry warto zastosować intensywne nawilżanie za pomocą kremów, masek. Jeśli to nie będzie wystarczające można zastanowić się nad wykonaniem mezoterapii igłowej skóry twarzy.