Problemy z koncentracją i zburzenia równowagi

Czy to może być niedotlenienie mózgu? Mam problemy w koncentracji, zawroty głowy, ale nie powodują one, iż się wywracam. Tak jakby oczy nie kumały do konca sprawy, jakby były na jakimś haju i ciągle mi sie w nich mieni. Raz widze wyraznie a raz nie bez względu na to czy nosze okulary. Mam kłócia w sercu bardzo często. Miałam robiony rezonans magnetyczny i EEG 2x i nic. Czasem rusza mi sie obraz jak bym głową w prawo i lewo ruszała tyle ze nią nie ruszam. Te objawy są od małego i postępują...

Szanowna Pani, objawy, o których Pani pisze, mogą mieć charakter psychosomatyczny i powstawać na tle zaburzeń lękowych. Co ew. niedotlenienia, problemów w koncentracji, zawrotów głowy oraz kłucia serca to częstą przyczyną jest zaburzony wzorzec oddechowy. Przy objawach hiperwentylacji może być wrażenie ruszania się obrazu. W tym przypadku najskuteczniejszą metodą leczenia jest psychoterapia. Najlepiej udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Konsultacja u okulisty i neurologa,jest konieczna aby wykluczyć podłoże somatyczne.

Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym na stronie: www.pocieszka.pl , gdzie znajdzie Pani również adresy specjalistów.

Polecam również artykuł:
http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej