Problemy z odchudzaniem u 17-latki

Witam! Tu Martyna i mam 17 lat (2 LO),165cm, 59kg (+/- 1kg). Od 2 lat chcę schudnąć. Obecnie podłoże mocno psychiczne. Rok temu przez 3 miesiące, 2 razy w tygodniu na intensywny aerobic, schudłam 1kg przy zdrowym żywieniu, gdzie koleżanki chudły po 5kg. Bardzo szybko budują się u mnie mięśnie. Obecnie nie umiem znaleźć stylu jedzenia żeby schudnąć, raz jem więcej i chudnę, potem grubnę, znowu jem mniej i grubnę. Proszę o pomoc, czuję że moja waga wpływa na moją psychikę i kontakty z innymi

Witaj,
Twoja waga jest w zakresie prawidłowej masy ciała. Przeanalizuj swój sposób żywnienia i zastosuj się do wskazówek zawartych w tm artykule. portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania. Kaloryczność Twojej diety powinna wynosić około 1300 -1500 kcal. Jeśli Twoja dieta będzie zbyt restrykcyjna to wystapi efekt jojo, albo waga stanie w miejscu. Pamiętaj także aby całkowicie nie wywliminować tłuszczu z diety, bo rówież jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania orgaznimu. Pij zieloną herbatę, a przed snem pu-erh. Nie rezygnuj z aktwności fizycznej. Pamiętaj że sama waga nie świadczy o tym że chudniesz. Zmierz obwód tali, bioder, a nawet ud i zobaczysz że malejesz. Mięśnie ważą więcej niż tkanka tłuszczowa i dlatego waga trochę przekłamuje jak się odchudzasz i intensywnie ćwiczysz. Pozdrawiam, Aneta Kościołek