Problemy z oddychaniem po czyszczeniu łazienki detergentem

Witam, wczoraj czyściłam łazienkę Domestosem i chyba się zatrułam chlorem. Mam problem z oddychaniem, czuję że coś jakby zalegało mi w oskrzelach, a może nawet płucach. Przy głębszych oddechach słychać rzężenie. Czy to samo przejdzie czy mam iść do lekarza? Jak sama mogę sobie pomóc? Magda
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
reakcja, która wystąpiła najprawdopodobniej ma podłoże alergiczne. Niekoniecznie musi to być alergia na środki czystości - możliwa jest też alergiczna reakcja na drobnoustroje.
Gdyby problem się powtarzał, a zwłaszcza w innych okolicznościach, to zalecam kontakt z lekarzem, wykonanie testów skórnych i ew. poszukiwanie innych przyczyn duszności/wykluczenie astmy.