Problemy z odpornością u 45-letniej osoby

Witam Od wielu lat mam problem z odpornością, praktycznie co miesiąc choruję, przeważnie tak samo, bez gorączki, objawy podobne, trwające do 2 tygodni, mega osłabienie, ból mięśni, zawroty głowy,stan podgorączkowy.Od tygodnia piję polecony napar z czystka, bo wszelkie kuracje imbirowe, czosnkowe i inne nie pomogły. Lekarz twierdzi,że to infekcje wirusowe, zapisał mi Ismigen, nie wiem czy kupić, skoro lek celuje bardziej w bakterie, cena wysoka, skuteczność też niepewna. Bardzo proszę o odpowiedź

Witam Panią,

Ismigen jest szczepionką bakteryjną, a więc nie podnosi odporności jeśli chodzi o infekcje wirusowe. Proszę wykonac sobie morfologię krwi z ręcznym rozmazem oraz oznaczyć CRP i CK-MB. Z wynikami warto udać się do lekarza. Jeśli ma Pani zaburzenia odporności, to warto zastanowić się nad wizytą w Poradni Immunologicznej.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz