Problemy z osiąganiem pełnej erekcji

Spotykam się z mężczyzną ( 49 lat) bardzo mi na nim zależy jest jednak problem natury seksualnej,bliskość sprawia nam przyjemność jednak mój partner nie osiąga erekcji i pełny stosunek jest niemożliwy, osiaga zaspokojenie tylko masturbując się, chciałabym mu pomóc, rozmawiamy o tym ale zdaję sobie sprawę że powinien poszukać pomocy u specjalisty, proszę poradzić gdzie powinien się udać i jaka może być przyczyna takich zaburzeń, z rozmowy wiem że problemy pojawiły się kilka lat temu

Dzień dobry,

Przyczyn zaistniałego stanu może być bardzo wiele, od somatycznych (np.: miażdzyca, cukrzyca,, zab.hormonalne), po czynniki psychiczne włącznie - stąd niezbędna jest osobista wizyta u lekarza.
Przy takim ogólnym poziomie informacji, najlepiej jak partner uda się do lekarza urologa - który przeprowadzi podstawową diagnostykę i zastosuje odpowiednie leczenie przyczynowe bądź skieruje do innego lekarza (np.: kardiologa).

Dzień dobry.

Mężczyźni w wieku, w jakim jest Pani partner, mogą mieć problemy ze wzwodem, których przyczyną jest właśnie wiek i związane z nim zmiany natury biologicznej.
Warto zatem dokonać ogólnego "przeglądu" stanu zdrowia partnera - rozpoczynając od lekarza rodzinnego, który zleciłby odpowiednie badania oraz mógłby skierować partnera do specjalisty, m.in. do urologa.

Pozdrawiam.