Problemy z pamięcią i koncentracją u chorej na padaczkę

Witam! Borykam się z pewnym problemem i chciałabym uzyskać trochę informacji na ten temat. Obecnie mam 25 lat i duże problemy z pamięcią i z koncentracją. Raczej należę do osób ambitnych i skorych do nauki. Lubię czytać książki, lubię się uczyć. Nie mam żadnych nałogów i nigdy nie miałam. Mam problemy z wysławianiem, zapominam wiele słów, moje zdania są nieskładne, nie pamiętam jak poprawnie wymawia się wiele podstawowych słów. Czasami nie pamiętam wielu wydarzeń z historii, a także z życia. Czasami nie pamiętam co robiłam ostatnio, gdzie byłam. Nie pamiętam imion dobrych kumpli, a niekiedy rodziny, nie pamiętam nazw miejsc, w którym np. byłam rok. w rozmowie nie pamiętam o czym rozmawiałam.

Taka sytuacja jest dla mnie krępująca... i zastanawiam sie czy jest to wywołane chorobą z dzieciństwa, czy też czymś innym. Specjalnie poszłam do neurologa, który powiedział mi, że nic mi na to nie pomoże. Wysłał mnie na tomografię i EEG. Choruję na epilepsję od 2004 roku. Często słowa mi uciekają. Mam trójkę dzieci i męża. Bardzo się martwię o moją pamięć, bo wszystko zapisuję na karteczkach. Czy możecie mi wyjaśnić, co ja mam z tym zrobić. Boję się że za kilka lat stanę się wtórnym analfabetą. Czy ktoś ma podobnie?

Witam! Opisywane objawy mogą wynikać ze stosowanych leków przeciwpadaczkowych. Największy wpływ na funkcje poznawcze wywierają leki starszej generacji, aczkolwiek istnieje pewna zmienność osobnicza w przypadku każdego leku, w związku z tym nowsze leki również mogą w niektórych przypadkach wywierać niekorzystny efekt na koncentrację oraz pamięć.

W przedstawionej sytuacji wykluczone zostały inne ewentualne przyczyny pogorszenia funkcji poznawczych w związku proponuję zgłosić się do neurologa w celu dodania leków poprawiających funkcje poznawcze np. piracetam lub też w celu modyfikacji obecnego leczenie przeciwpadaczkowego. Pozdrawiam serdecznie!