Problemy z pełnym oddechem a możliwe przyczyny

Co się mojej córce dzieje ? Od jakiegoś czasu skarży sie że nie może złapać pełnego oddechu oraz bardzo szybko sie męczy. Rownież cały czas ma lodowate stopy i dłonie a paznokcie ma prawie sine. Nie może złapać pełnego oddechu ponieważ czuje sie tak jakby coś w tam w środku było i nie może. Chyba 2 razy w ciagu 5 minut może złapać takie pełny oddech. Była na echo serca i wyszło wszystko dobrze. Rownież miała TSH i morfologię i wszystko bardzo dobrze wyszło. Co jej może być ?

Dzień dobry,

Proszę wybrać się na wizytę do pulmonologa. Być może konieczne będzie wykonanie spirometrii i rtg klatki piersiowej. Warto również wykonać badanie gazometryczne, ew. zmierzyć saturację, ciśnienie i tętno w momencie złego samopoczucia, ułatwi to z pewnością postawienie właściwego rozpoznania.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz