Problemy z poruszaniem się przy dnie moczanowej

Choruję na dnę moczanową /podagre/.W ostatnim czasie ból pomimo zażywania leków nasila się powodując problemy z poruszaniem się.Chciałbym uzyskać fachowej porady na temat diety w której jest minimalna ilość puryn.Czy taką dietę może ustalić lekarz dietetyk.Czytając na ten temat opinie są odmienne.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli standardowe leczenie nie pomaga można zastosować kolchicynę. Odnośnie kontaktu z dietetykiem jest to właściwy krok, w sytuacji gdy ogólne zalecenia nie przynoszą efektu.