Problemy z przełykaniem przy SZB

Szanowni Państwo. Moja mama choruje na stwardnienie zanikowe boczne. Jednym z objawów choroby są problemy z przełykaniem. Prawdopodobnie podejmiemy decyzję o wspomaganiu żywienia przez PEG. Do tego czasu chcielibyśmy zahamować proces spadku masy ciała przez podawanie płynnych lub półpłynnych suplementów, np. nutridrinki. Czy można stosować również inne specjalne odżywki białkowe? Czy mogą Państwo polecić jakąś bezpieczną i sprawdzoną odżywkę (oprócz nutridrinków)? Dziękuję za pomoc.

Renata GrzechociĹska

Można stosować odżywki. W aptece otrzyma Pani więcej informacji dotyczących tych preparatów jest och kilka różnią się składem.