Problemy z trawieniem i zaparcia

Witam, Od początku roku mam problemy z trawieniem. Męczą mnie zaparcia, ale co dziwne wydalany kał nie jest dobrze uformowany i ma formę papki bądź małych, postrzępionych kawałków (pojawiają się również niestrawione resztki pokarmu). Dodatkowo dochodzą bóle mniej więcej nad pępkiem a także mocne przelewanie się w jelitach. Ostatnio zaobserwowałem również wypadanie odbytu w trakcie defekacji i pieczenie. Morfologia w normie, w gastroskopii wykryty helicobacter, na który aktualnie biorę antybiotyk

Aleksander Ropielewski

Objawy mogą wynikać po części z infekcji h.pylorii i stosowanego leczenia. Ponadto przyczyną może być niewydolność trzustki lub jej stan zapalny oraz zaburzenia wchłaniania lub choroby zapalne jelit. Konieczne jest uszczegółowienie diagnozy i kontakt z gastrologiem.