Szybka przemiana materii i trawienie

Witam 28 l mężczyzna, nie jem mięsa Po zjedzeniu posiłku za szybko przelatuje on przez układ pokarmowy tzn po ok 8 h już go wypróżniam (sprawdzone za pomocą buraczków). Przez cały dzień występuje duża ilość gazów, nabrzmiały brzuch, parcie na wypróżnienie się. Kał w postaci papki z niestrawionymi kawałkami pożywienia, kolor żółty, ilość spora Objawy zaczęły się stopniowo parę miesięcy temu. Proszę o informację jakie mogą być to choroby i jakie badania zrobić w celu ich zdiagnozowania

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne badnie lekarskie aby moc coś więcej powiedziec. proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym, badaniu bedzie mozna określic odpowiednie dalsze postępowanie. sadzę, że moze być konieczna wizyta u lekarza gastrenterologa.