Bóle w klatce piersiowej a zgaga i uczucie czegoś w gardle

Witam, od ponad półtora miesiąca męczy mnie zgaga, do tego dochodził również uczucie czegoś w gardle. Nie mam żadnych problemów z przełykaniem. Teraz ta "przeszkoda" ktora wcześniej była w gardle jakby znajdowała się niżej. Do tego dochodzą ból w klatce piersiowej i kręgosłupa piersiowego takie dziwne kłucie. Poza tym zaobserwowałam że po wyróżnienie widać niestrawione resztki pokarmu i śluz .Byłam u gastrologa dostałam odpowiedz że to błąd dietetyczny..

Ból w klace piersiowej i zgaga są silnie ze sobą powiązane i rzeczywiście mogą być wynikiem nieprawidłowej diety skorelowanej z nadmiernym wydzielaniem kwasu żołądkowego lub dysfunkcją zwieracza przełyku. Warto w tej sytuacji zastosować typową dietę jak przy chorobie refluksowej - a więc lekkostrawną, o niskiej kwasowości, małych objętościowo posiłkach, nie drażniące śluzówki żołądka oraz spożywane w odpowiednich odstępach. W stanach pogorszenia można także przyjmować odpowiednie środki na zgagę. Niezależnie jednak od stosowania odpowiedniej diety choroba refluksowa to problem medyczny, który powinien być przedmiotem opieki lekarskiej (zależnie od stopnia zaawansowania choroby stosuje się leczenie od diety aż po zabiegi chirurgiczne)- sugerowałabym więc kontakt z innym gastrologiem, który wykaże większe zrozumienie dla Pani dolegliwości. Problem wypróżnień jest prawdopodobnie kwestią przypadkowo zaobserwowaną w tym momencie - w zależności od rodzaju zjadanych pokarmów w kale widoczne są różne niestrawione fragmenty i niekoniecznie jest to świadectwo problemów z układem trawiennym.