Problemy z trzymaniem gazów po porodzie

Witam, miesiąc temu urodziłam pierwsze dziecko. Podczas porodu pękło mi krocze lecz odbyt został nienaruszony. Po porodzie miałam problem z utrzymaniem stolca-gdy odczuwałam potrzebę wypróżnienia musiałam niezwłocznie udawać się do toalety. Ten problem minął, jednak pojawił się inny. Mianowicie od jakiegoś czasu nie jestem w stanie zapanować nad utrzymaniem gazów. Jest to dość krępujące, zwłaszcza w towarzystwie. Czy można coś z tym zrobić? Do jakiego specjalisty powinnam się ewentualnie udać?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza gastroenterologa/chirurga kolorektalnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.