Problemy z układem moczowym i ogniska zapalne w prostacie a bóle migdałków i ropne, grudkowate czopy

usg prostaty wyzkazalo 2 ogniska zapalne w prostacie i w pecherzykach nasienych od 3 tyg kuracja butapirazol poldanen i bactrim forte nawet 1% poprawy bez zmian czy przy lekach jakie bralem wczesniej ureoplasma myco czy chlamydie m ozna by wykluczyc?bo mysle ze stan zpalny prosty one tez moge wywolac?dodadtkwo u mnie od roku jak zaczely sie problemy z ukladem moczowym zazczely sie pojawaic co jakis czas ole migdalkow i ropne grudkowate czopy czy to wszystko moze miec zwiazek?cholernie sie boje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie nie, choć obecny stan gruczołu krokowego wymaga opieki specjalisty.

Witam, bezwzględnie konieczne wydaje się wyleczenie (a przynajmniej próba zaleczenia) zapalenia prostaty. Jako ognisko zakażenie w ustroju może być ono odpowiedzialne za stany zapalne w innych rejonach organizmu. Poniżej podaję kilka wskazówek (u Pana wskazane byłoby wykonanie posiewu nasienia), a poza tym...
Kuracja antybiotykiem - obecnie polecane są preparaty lewofloksacyny, ofloksacyny lub ciprofloksacyny, ale przez co najmniej 4 tygodnie, czasami z dodatkiem biseptolu. Poniżej podaję szereg praktycznych wskazówek.
Stan zapalny prostaty jest, jak już sam Pan widzi, schorzeniem przewlekłym, leczącym się dość ciężko. Antybiotyki źle penetrują do gruczołu krokowego i zazwyczaj nie przynoszą wyleczenia, jednak należy od nich zacząć. Choroba ma duży składnik psychosomatyczny i jej przebieg zależy wielokrotnie od stanu psychicznego i nastawienia pacjenta. Jakie wnioski?
1. antybiotyk tylko przez pierwszy okres (można według wyniku posiewu nasienia), nieźle działają leki p-zapalne i p-bólowe (np. preparaty diklofenaku w postaci czopków
2. prowadzić normalną aktywność seksualną,- uprawiać seks w miarę ochoty i możliwości, w przypadku podniecenia doprowadzić do "rozładowania"
3. unikać, w miarę możności, alkoholu i bardzo pikantnych potraw
4. unikać przechładzania okolicy krocza, B. WAŻNE !
5. zdystansować się od sprawy - schorzenie nie jest przyjemne, ale nie jest tez niebezpieczne, niczym nie grozi,
7. powiedzieć sobie "jestem zdrowy, mam katar cewki i on przejdzie sam",
8. można wspomóc się lekami "na prostatę" ziołowymi - bardzo dobre działanie !!!.
9. polecane są alfa-blokery (doxazosyna, tamsulosyna, alfuzosyna, terazosyna)
Pozdrawiam RH