Problemy z utrzymaniem moczu i biało-żółte upławy a grzybica pochwy

Mam 14 lat i jestem dziewczyną. Podejrzewam u mnie grzybicę pochwy. Od kilku miesięcy mam problem z utrzymaniem moczu i załatwianiem się. Chodzę do toalety co 1-2 godziny, nawet jeżeli pomiędzy jedną, a drugą wizytą nic nie piłam. Pewien czas temu zauważyłam biało-żółte upławy w okolicach pochwy lecz nie dokucza mi świąt ani swędzenie, jak jest napisane na większości stronach o tego typu problemie. Czy to może może być grzybica pochwy??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Ciebie objawy zdecydowanie wymagają dokładniejszej diagnostyki. Proszę zatem udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci podstawowe badania, w tym przede wszystkim analizę moczu. A propos upławów, to teoretycznie może być to grzybica pochwy, pomimo braku świądu. By to jednak potwierdzić/wykluczyć konieczna jest konsultacja ginekologiczna. Porozmawiaj zatem z rodzicami i wspólnie udajcie się do lekarza.