Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z utrzymaniem moczu i biało-żółte upławy a grzybica pochwy

Mam 14 lat i jestem dziewczyną. Podejrzewam u mnie grzybicę pochwy. Od kilku miesięcy mam problem z utrzymaniem moczu i załatwianiem się. Chodzę do toalety co 1-2 godziny, nawet jeżeli pomiędzy jedną, a drugą wizytą nic nie piłam. Pewien czas temu zauważyłam biało-żółte upławy w okolicach pochwy lecz nie dokucza mi świąt ani swędzenie, jak jest napisane na większości stronach o tego typu problemie. Czy to może może być grzybica pochwy??
KOBIETA, 14 LAT ponad rok temu

Refundacja leków na łuszczycę

Łuszczyca to schorzenie skóry. Wymaga ona specjalistycznego leczenia. Jakie leki przyjmować przy łuszczycy? Czy są one refundowane? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o kosztach leczenia łuszczycy.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane przez Ciebie objawy zdecydowanie wymagają dokładniejszej diagnostyki. Proszę zatem udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci podstawowe badania, w tym przede wszystkim analizę moczu. A propos upławów, to teoretycznie może być to grzybica pochwy, pomimo braku świądu. By to jednak potwierdzić/wykluczyć konieczna jest konsultacja ginekologiczna. Porozmawiaj zatem z rodzicami i wspólnie udajcie się do lekarza.

0

Witam, taki wygląd upławów oraz częste oddawanie moczu sugeruje infekcję bakteryjną z możliwością zajęcia dróg moczowych. W przypadku niewielkiego nasilenia zmian zwykle wystarcza antybiotyk doustny + furagina + probiotyki. Zaniedbanie może zakończyć się nadżerką w pochwie lub zajęciem nerek. Bardzo proszę udać się do ginekologa. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy