Problemy z uzyskaniem wzwodu

Witam. Zauważyłem ze mam problem z uzyskaniem wzwodu wymaga trochę więcej czasu niż kiedyś i zwykle pojawia się tylko po stymulacji(rzadko zdarza się bez niej), wzwody poranne występują, a kiedy już uzyskam wzwód to bez ciągłej stymulacji utrzymuje się maksymalnie 10 sekund po czym opada, i jest tak również przy pornografii. Nigdy wcześniej nie zwracałem na to uwagi ale zacząłem współżyć i od tego czasu dopiero zacząłem zauważać to. Czy to wynika z zbyt częstej masturbacji? Nie raz i 4x dziennie

Dzień dobry!

Tak, nadmierna, mechaniczna masturbacja, o charakterze uzależnienia czy zachowań kompulsywnych, może osłabiać sprawność erekcyjną.

Pozdrawiam!