Problemy z wypróżnianiem u 23-latka

Mam problem z wypróżnianiem. Od ostatniego czasu miewam zwiększone problemy z gazami, dodatkowo coś w rodzaju zaparć, trudności w załatwieniu się w 100% bez "mechanicznej pomocy". Dodatkowo wydalana masa nie jest "zbita" i czasami zawiera np. niestrawione ziarna. Mam 23 lata, co może być tego przyczyną? Stan utrzymuje się od kilku tygodni. Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest badanie lekarskie aby móc się wypowiedzieć. można spróbowąć zmiany diety i spożywanie większej ilości wody niegazowanej oraz zwiększenie aktywności fizycznej, proponuję udać się do lekarza rodzinnego.