Sollievo a zaparcia

Od ponad tygodnia cierpię na uciążliwe zaparcia, wypróżniam się raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu i do tego zbitym stolcem. Wczoraj zażyłam tabletkę Sollievo, która mi pomogła i dzisiaj wypróżniłam się normalnie. Zastanawiam się tylko, ile tabletek Sollievo
powinnam zażyć, aby usprawnić pracę jelit? Czy powinnam zaprzestać na jednej tabletce Sollievo i ewentualnie stosować ten lek tylko w przypadku zaparć czy mogę go brać profilaktycznie? A może powinnam wziąć np. jedno opakowanie i wtedy zaparcia miną na dłużej? Boję się nawrotu zatwardzenia a Sollievo w tym przypadku mi pomogło. Oprócz tego chciałabym uzyskać dodatkowe informacje na temat tabletek Sollievo. Słyszałam, że mają one właściwości odchudzające - czy to prawda? I czy w przypadku stosowania tabletek Sollievo dłużej istnieje ryzyko wystąpienia jakichś efektów ubocznych? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje przede wszystkim zmienić dietę i zwiększyć ilość spozywanej wody niegazowanej.