Przewlekłe zaparcia u 22-latki

Witam serdecznie mam 22 od jakichś 4 tygdni mam problemy z wypróżnianiem- ciągłe zaparcia.Problemy przyszły wraz ze zmianą diety na odchudzającą wprowadziłam do swojego jadłospisu wieksza ilość białka, jednka staram się jeść także płatki owsiane, jabłka, suszone owoce. Próbowałam wielu domowych sposóbów na pobudzenie jelit do pracy. Jednak bez skutku. Gdy nie wypije ziół które pomagaja mi sie wypróżnić to potrafię nie chodzic do toalety nawet 5 dni. Nie wiem co robić proszę o pomoc.

Witam Panią,

W taki sposób organizm zareagował na zmianę diety. Należałoby prześledzić Pani jadłospis. Być może jest zbyt niskokaloryczny, zbyt mało jest w nim błonnika. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana proszę opisać mi na maila Pani przykładowy dzień z diety. Ja zerknę, przeanalizuję i wskażę ewentualne błędy.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam

Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Ciężko mi mając tak mało informacji ocenić jakie błędy żywieniowe Pani popełnia. Najlepiej udać się na konsultację do dietetyka - specjalista po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu pomoże znaleźć przyczynę i ułoży dla Pani odpowiednią dietę.

Witam!
Zaparcia mogą być powodowane przez wiele czynników, są to między innymi: niska aktywność fizyczna, dieta uboga w płyny i błonnik (znajdujący się w warzywach i produktach pełnoziarnistych tj.ryż brązowy, pieczywo razowe, makaron razowy, płatki owsiane). PRODUKTY ZAPIERAJĄCE, czyli produkty powodujące spadek perystaltyki jelit to:mocna herbata bez cukru, napar z suszonych czarnych jagód, czerwone wytrawne wino, kakao na wodzie (zawiera teobrominę, która mocno zapiera),tarte jabłko, marchew gotowana, czarne porzeczki, gruszki, borówki, banany, dynia (owoce i warzywa bogate w garbniki i pektyny), kisiele, żelatyna, galaretka, suchary. Wymienione produkty mogą wpływać na problemy z wypróżnianiem. Polecam spożywać produkty bogate w błonnik (produkty pełnoziarniste, otręby, warzywa), pić wystarczającą ilość płynów (szczególnie wody) oraz zadbać o zwiększoną aktywność fizyczną.
Po więcej porad zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska