Stosowanie Jelitonu a zaparcia

Witam Serdecznie. Mam pytanie- czy takie suplementy jak np. Jeliton na zaparcia można stosować bez ograniczeń czasowych??? Czy preparat ten po dłuższym czasie jego stosowania uzależnia, i później można mieć problemy z wypróżnianiem tego typu jak to jest na przykład po tabletkach, czy herbatach, że jelita się "rozleniwiają" i nie można się wypróżnić. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Takie działanie jest mozliwe. Należy zmieniac te preparaty co jakis czas, a najlepiej stosować poprostu zdrową dietę bogatobłonnikowa + woda niegazowane min 2,5 l