Czy picie herbaty na przeczyszczenie może być groźne dla zdrowia?

Witam moim problemem od bardzo dawna był kłopot z oddawaniem stolca, mogłam nie wypróżniać się nawet do 2 tygodni... brzuch ni rosnął to stanu porównywalnego z ciążą. Chodziłam po lekarzach, trzymałam diete na pobudzenie pracy jelit i wszystko na nic... koleżanka zaproponowała mi herbatę na przeczyszczenie z senesem i pije ją od nie całego roku jedną saszetkę dziennie, czy zagraża mi to w jakimś stopniu? Dodam że wypróżniam się dzięki niej regularnie i nie mam biegunek.

Witam serdecznie,

zdecydowanie odradzam picia herbatek z senesem przez dłuższy okres czasu. Po wspomniane herbaty można sięgać doraźnie a nie stosować je na co dzień. W znacznym stopniu rozleniwia to jelita, wypłukuje cenne składniki z organizmu. W pewnym momencie jedna herbatka dziennie może nie wystarczać, aby doszło do wypróżnienia. Herbaty i leki przeczyszczające uzależniają.
Proszę wprowadzić do diety więcej błonnika, pić duże ilości wody, jeść regularnie a nie sięgać po tego typu hebaty.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk