Problemy z wypróżnieniem u 6-letniego dziecka

Witam, mam 6lwtniego synka..ma problemy z zrobieniem kopki..załatwia się raz na 5dni a gorsze jest ból i płacz i zaczyna się załatwiać..

Lek. Tomasz Budlewski

Zaparcia są częstą dolegliwością u dzieci i moga mieć różne podłoże, sądzę że dziecko powinien zbadac pediatra. Proszę zacząć od prawidłowej diety bogatej w błonnik, unikać słodyczy zwłaszcza czekolady, dużo owoców, wrzyw i przede wszystkim PŁYNÓW - tj wody mineralnej niegazowanej. Często problem zaparć pojawia się np. w momencie pójścia do przedszkola, pojawieniem sie rodzeństwa czy innym stresującym dla dziecka wydarzeniem.