Co może oznaczać rzadkie wypróżnianie się u 2,5 letniego dziecka?

Witam , mam takie pytanie , mój syn 2,5 roku od jakiegoś tygodnia się nie załatwia , nie widzę w zachowaniu nic dziwnego czy nie pokojacego , jest żywym dzieckiem usmiechnietym , nie skarży się na boleści i brzuch tez jest mieki . Od zawsze robił raz na dwa trzy dni ale lekarz zazwyczaj mówił ze nie ma powodów do zmartwień , no i tu moje pytanie czym to może być spowodowane

Lek. Tomasz Budlewski

Jest bardzo wiele przyczyn zaparć u dzieci. Jeśli lekarz który badał dziecko nie widzi niczego niepokojącego, prawdopodobnie to zaparcia tzn czynnościowe. Ważna jest odpowiednia dieta, nie podawanie słodyczy które działaja zapierająco, dużo produktów bogatych w błonnik, oraz najważniejsze odpowiednie nawodnienie dziecka. Poimy wodą niegazowana ostatecznie herbatki, ale takie bez cukru.