Problemy z zajściem w ciążę a badania poziomów hormonalnych

Witam prosze o objaśnienie wyników:FSH(ICD-9:L65) 6,29.LH (ICD-9:L67) 9,29 Estradiol (ICD-9:K99) 37,40 .PROLAKTYNA (ICD9-:N59) 311.80.PROLAKTYNA po obciązeniu ICD-9:N59) 4358.94 badania robione 2 dzięn cyklu na czczo.czy moge miec problem z zajsiem w ciąze ?dodam ze biore juz bromergon i dobrze sie po nim czuje ale boje sie ze to mało i ze mam wiekszy problem

Dzień dobry,

Czy robiła Pani rezonans przysadki? powinna Pani ocenić okolice okołosiodłową w MR. Przy stężeniu PRL > 200 ug/l rozpoznanie guza jest bardzo prawdopodobne. Warto również ocenić pozostałe hormony przysadki oraz ocenić pole widzenia. Jeśli pozostałe hormony będą w normie, to z pewnością wymaga Pani zwiększenia dawki bromergonu lub w razie oporności na lek, zastosowania w leczeniu kabergoliny lub chinagolidu. Oczywiście wszystko pod kontrolą endokrynologa.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz