Zapytaj lekarza

7 1 7 , 2 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyników badania hormonalnego u czterdziestolatki

Mam 47 lat. Cierpię na nieustanne bóle głowy. Szukamy przyczyny bólu. Wykonałam ostatnio badania hormonalne FSH (ICD-9: L65) z wynikiem 27,44; Estradiol (ICD-9: K99) z wynikiem 192,70; (ICD-9: N59) z wynikiem 12,13. Czy te wyniki mogą być przyczyną moich dolegliwości? Mam założoną wkładkę hormonalną od października 2009 na okres 5-ciu lat.

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Witam!

Podane przez Panią informacje są niepełne i nie pozwalają dokładniej wypowiedzieć się na temat podanych wyników badań. Każdy wynik badania laboratoryjnego powinien być podany z jednostką, w której jest wyrażony oraz z zakresem norm (które mogą się różnić w zależności od laboratorium, użytych odczynników). Poza tym istotne jest, w którym dniu cyklu zostały zrobione badania, ponieważ zakres norm znacząco różni się w zależności od okresu, w którym został wykonany (faza folikularna, środek cyklu, faza lutealna, po menopauzie).

Badanie N59 w ICD-9 to prolaktyna - zakres norm wynosi 5-20 ng/ml. U Pani wynik ten będzie w normie, pod warunkiem, że badania są wyrażone w tych samych jednostkach. Poziom prolaktyny nie jest przyczyną dolegliwości bólowych głowy.Co do pozostałych wyników - w celu interpretacji należy uzupełnić brakujące dane lub udać się do swojego ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy