Problemy z zajściem w ciążę a możliwe leczenie

Witam. Mam pytanie, staramy sie z patnerem o dziecko, Niestety bezskutecznie. Lekarz ginekolog powiedzał mi że mam do tyłowzgiętą macicę. i wąską szyjkę macicy, zaproponował mi zabieg porzeszenie ale nie zdecydowalam się bo się bałam. zrobione usg wykazało żę miałam pecherzyki owulacyjne ale nie udało mi się zajsć w ciążę.dostałam też tabletki i nic. Dodam że choruję nad naczynnośc tarczycy i mam guzki. tsh pani lekarka powiedzała że mam dobre.Bardzo proszę o poradę co mam zrobic. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Zaufać jednemu lekarzowi prowadzącemu i postępować zgodnie z jego zaleceniami, tak aby jedna osoba całościowo zajęła się Pani problemem.

Opisane przez Panią objawy na poziomie fizycznym są do stałego monitorowania i leczenia ginekologicznego. Ważne, też jest jaka jest Pani kondycja psychiczna. Nie rzadko u podłoża trudności przy zajściu w ciąże są też czynniki psychiczne, które wynikają z przeszłych doświadczeń pacjentek oraz nie zdiagnozowanych stanów depresyjnych. Polecam do przeczytania "Opowieści terapeutyczne o niepłodności".