Problemy z zajściem w ciążę po poronieniu u 37-latki z toksoplazmozą

mam 37 lat urodzilam dwoje dzieci. w kwietniu tego roku zaszlam w ciaze a w drugim miesiacu stracilam plod. Po badaniach okazalo sie ze przeszlam toksoplazmoze. Probujemy z mezem ale nie moge zajsc w ciaze. Zrobilam wszystkie badania i lekarz powiedzial ze jest wszystko wporzadku.Wiec co jest nie tak?Moze jakies leki?Ale jakie? Prosze odpiszcie jak najszybciej.

Witam, przykro mi, ale tematyka pytania wykracza poza kompetencje wynikające z mej specjalności (jestem urologiem). Proponuję zwrócić się o poradę do ginekologa. Pozdrawiam RH

Witam,
badania toksoplazmozy można zrobić w każdym labolatorium,więc zacznij od upewnienia się co do swojego stanu fizycznego.Możesz też poczytać lub zapytać ginekologa o częste przypadki poronień pierwszych płodów w tej chorobie i podjąc leczenie,gdyby wyniki były niekorzystne w dalszym ciągu.
Jezeli mimo tych możliwości masz problem nadal,powinaś zgłosić się do psychoterapeuty sama lub w towarzystwie męża gdyż pbecnie lęk może już dotyczyć innych przyczyn.
Pozdrawiam