Problem z zajściem w ciążę u 30-latki

itam serdecznie od 2 lat nie moge zajsc w ciaze jaki jest tego powód prosze o pomoc Kasia

Witam, przykro mi, ale tematyka pytania wykracza poza kompetencje wynikające z mej specjalności (jestem urologiem). Proponuję zwrócić się o poradę do ginekologa. Z drugiej strony - pani Kasiu, czy w tak istotnej sprawie jak trudności w zajściu w ciążę spodziewa się Pani wiążącej odpowiedzi przez Internet, "na odległość"?. Czy będzie miała Pani zaufanie do takiej odpowiedzi? Wydaje mi się, ze bez specjalistycznego badania (ROZMOWA + OKO + RĘKA lekarza + BADANIA) zarówno Pani jak i Pani partnera nie uzyska Pani pełnej, satysfakcjonującej Panią diagnozy, a co za tym idzie, leczenia. A zatem… wnioski nasuwają się same. Pozdrawiam serdecznie RH

Witam,
nikt poza Toba samą nie odpowie na pytanie "dlaczego",jednak powód jest czasem na tyle odcięty od świadomości,że potrzebna jest praca z psychoterapeutą.Domyślam się,że jest Ci trudno ze swoją niemocą w sytuacji,gdy czujesz ,że powinnaś albo,gdy są takie oczekiwania od osób w otoczeniu,że nie wspomnę o przypadkach,gdy to otoczenie w jakiś sposób "obarcza odpowiedzialnością"za obecny stan właśnie Ciebie.W każdym przypadku proces psychoterapii umożliwia jednak poznanie przyczyn oraz-co najważniejsze-poradzenie sobie z problemem w sposób zgodny z Twoim własnym poczuciem satysfakcji i Twoimi autentycznymi możliwościami.
Pozdrawiam serdecznie