Niepłodność wtórna i inseminacje

miałam 3 inseminacje badania hormonalne sa dobre badanie jajowodów prawy przetkany stwierdzono niepłodność wtorna czy mam jakieś szanse na dziecko mam 38lat.
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Dr n.med. Ryszard Hanecki
Dr n.med. Ryszard Hanecki Urolog, Warszawa
75 poziom zaufania

Witam, przykro mi, ale tematyka pytania wykracza poza kompetencje wynikające z mej specjalności (jestem urologiem). Proponuje zwrócić się o poradę do ginekologa. Pozdrawiam RH

Mgr Anna Grzechowiak
Mgr Anna Grzechowiak Dietetyk, Szczecin
34 poziom zaufania

Nigdy nie jest za późno. Jeżeli nie medycznych wyraźnych przeciwwskazań warto spróbować. Mojej najstarszej klientce w wieku 41 lat urodziła się pierwsza dziewczynka, a też wcześniej tak jak Pani próbowała bezskutecznie.
Żeby dziecko chciało się zagnieździć i utrzymać w brzuchu mamy niezbędna jest odpowiednia energia kobiety. Mama musi mieć nadmiar energii, by przekazać ją dziecku. Inaczej ciało odmawia ciąży, bo chroni matkę. Jedzeniem doenergetyzowujemy kobietę, wzmacniamy jej nerki, które odpowiadają za narządy rozrodcze, śledzionę, która odpowiada za donoszenie ciąży. Najczęściej taka kobieta jest wymarznięta, ma zimne ręce i nogi, niższe ciśnienie, jada dużo nabiału, surówek, cytrusów, pije wodę mineralną, itp. Po ogrzaniu ciała jedzeniem wzmacniającym ma się więcej szansy na zdrową ciążę. Nic nie można na 100% obiecać, ale warto spróbować. Potwierdzają to dzieci, w tym naturalnie poczęte bliźniaczki, które miałam przyjemność prowadzić :)
Pozdrawiam

Lek. Sebastian Małek
Lek. Sebastian Małek Dietetyk, Poznań
42 poziom zaufania

Witam, Droga Pani szanse są zawsze, miała Pani 3 inseminacje, czy to były cykle stymulowane, jeśli tak jakimi lekami? czy dostala Pani zastrzyk na wywolanie owulacji?, inseminacja sama w sobie w niewielkim stopniu zwiększa szanse na ciąże, wymage jest zastosowanie leków stymulujących jajniki, pozdrawiam

Mgr Agnieszka Glica
Mgr Agnieszka Glica Psycholog, Katowice
55 poziom zaufania

Witam, czy brała Pani pod uwagę również, psychologiczny aspekt niepłodności? Jest on często pomijany, jednocześnie co dzieje się na poziomie emocjonalnym człowieka, ma zawsze wpływ na ciało. Ciało i psychika wzajemnie na siebie oddziaływają. Może konsultacja z psychoterapeutą da Pani jakąś odpowiedź na trudności w Pani leczeniu. Pozdrawiam

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty