Problemy z zaśnięciem u 6,5-miesięcznej córki

Mam 6,5 miesięczna córeczkę i od 2 tygodni ma problemy z zaśnięciem.Początkowo nie chciała spac w wozku.Spacery kończyły sie wielkim płaczem,choć wcześniej bardzo chętnie chodziła na spacery.Gdy w dzien próbuje ja uśpić na rękach placze i kopie,a od kilku dni zaczęła sie ciagnąć za włosy.Usypianie na noc tez jest ciężkie.Wcześniej położona do lozeczka i głaskana zasypiała.Teraz chce ciagle wstawac i nie moze chwili spokojnie polezec.Zaczęła sie tez budzić w nocy.nie wiem co moze jej byc

Warto skonsultować się z pediatra. Podobne trudności mogą wynikać z choroby somatycznej (np zapalenie ucha i stąd ciągniecie się za włoski). Jeśli lekarz wykluczy somatyczne podłoże trudności, warto przyjrzeć się, czy ostatnio coś zmieniło się w życiu Małej? Mleko? Może łóżeczko? Nowy proszek (alergia?)? Nowa osoba w życiu? Stres (także mamy)? Itp. Możliwe także jest ząbkowanie (czy córeczka ślini się, wkłada różne przedmioty do buzi, gorączkuje itp?)Maluchy czasem reagują podobnie właśnie na zmiany, inne rytuały okołosenne. Zachęcam zatem do powrócenia do sposobów, które wcześniej Smyka uspokajały i pozwalały na wyciszenie.

Witam, proszę skonsultować stan dziecka z pediatrą. Jeżeli okaże się, że córka jest zdrowa i jej zachowania nie są związane np z ząbkowaniem czy jakąś dolegliwością natury biologicznej( infekcja, nietolerancja pokarmowa itd ) proponuję zastosować techniki relaksacyjne przed snem( wiele płyt z muzyka lub ćwiczeniami relaksacyjnymi można zakupić choćby w księgarniach internetowych) a w dzień, skoro protestuje zaprzestać usypiania jej.Pozdrawiam