Problemy z zasypianiem u 14-miesięczniaka

Syn 14 m,problem z dziennym zasypianiem.Do 4m zasypiał sam,od początku dość mało.Było głaskanie,trzymanie za rączki, potem także nóżki.była poduszka, wózek, ręce.Obecnie nic nie działa.Usypiam go niemal na siłe,kołując,udając zabawę.Nie potrafi zasnąć sam,trze oczy,płacze,pokłada się i wstaje.Rzadko przybiera to postać histerii,odginania ciała w łuk,zanoszenia się płaczem.Od tyg jedna drzemka 1-1,5 h.Nocne usypianie do10 m przy butelce, potem poduszka,ostatnie 2tyg trzymany za rączki zasypia sam

Witam. Opisane problemy mogą być wynikiem ząbkowania bądź bólu brzucha. Proszę zwrócić uwagę czy dziecko nie ma problemów z zaparciami. Warto aby dziecko ocenił pediatra który będzie miał możliwość przeprowadzenia bezpośredniego badania.