Histeria i agresja u 9-miesięcznej córki, która nie chce spać

Dzień dobry. Mam ogromny problem z moją 9 miesięczną córką. strasznie nie chce zasypiać. dostaje histerii, gryzie mnie, płacze, jakby ktoś ją obdzierał ze skóry. w dzień śpi 2 razy po pół godziny oczywiście po wielkiej walce, a wieczorem to aż pada tak lata po łóżku, cała blada już jest i dalej trze oczy, macha głową, żeby tylko nie usnąć. prawie zawsze budzi się po pół godziny i znowu muszę usypiać. Już nie mam siły i boje się, że odbije się to na jej zdrowiu. Pomocy proszę

Często słyszymy, że tego rodzaju zachowanie, to histeria. Jednak do czasu separacji (ok. 3 r.z.), zostawianie dziecka sprawia, że wzrasta lęk. Niektórzy szepczą: "zostaw, niech się wypłacze", a potem dziwią się, że dziecko z rozpaczy nie może złapać powietrza w charakterystycznych spazmach. Dla malucha zasypianie jest formą rozstania i w formie obrony dzieci często są agresywne - złoszczą się i już. Cóż się dziwić? Proszę spojrzeć na dziecko bez lęku o kolejny atak, a jak na takie, które potrzebuje pewności, że mama jest obok. A można spróbować dać dziecku to, czego potrzebuje? Jeśli chce sie przytulać, to niech je Pani przytula. Najlepszym doradcą jest Pani intuicja i serce. Warto włączyć męża w usypianie, jeśli będzie Pani skrajnie wyczerpana lub zezłoszczona. Być moze trzeba też rozważyć zmianę systemu drzemek na jedną i kłaść dziecko spać, zanim będzie wyczerpane. Czesto dzieci nie mogą zasnąć jeśli są przemęczone. Pozdrawiam.