Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kłopoty z wieczornym zasypianiem u 5-miesięcznego dziecka

Mój synek za tydzień skończy 5 miesięcy,kłopoty z jego wieczornym zasypianiem zaczęły się jakiś miesiąc temu,wcześniej zasypiał bez większych problemów, kąpiel,jedzenie,czytanie,później włączenie piosenek i synek zasypiał.Teraz jednak położenie go spać nie jest takie proste. Koło19 dziecko jest zmęczone nic go już nie interesuje i cięzko jest go uspokoić.Po kąpieli zasypia przy piersi,odkładany do łóżeczka rozbudza sie i płacze nie można go uspokoić i czesto chce sie wtedy bawic.Proszę o pomoc.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Odbijanie powietrza po karmieniu piersi

Kiedy dziecko po karmieniu piersią będzie już najedzone, powinniśmy doprowadzić do tego, by mu się odbiło. Jak to zrobić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Napiszę bardziej z doświadczenia, niż ekspert :) Może być kilka rzeczy. Może być tak, że dziecko nie dojada i potrzebuje jeszcze piersi (jeśli jej nie opróżnia). Może być tak, że zaczyna się ząbkowanie - proszę sprawdzić dziąsła. Dziecko staje się bardziej czujne i potrzebuje dalej przytulenia/lulania. Może być też tak, że dziecko o 19tej jest już przemęczone i przez to trudniej zasypia. Może temperatura w pokoju jest za wysoka/za niska? W końcu rozpoczął się sezon grzewczy. Czasami chłodna poduszka potrafi wybudzić (lepiej wtedy usypiać dziecko już z poduchą). Ewentualnie może być tak, że Pani się obecnie czymś stresuje i dziecko "przejmuje" stres. A może zapadła decyzja odstawienia dziecka od piersi? Jak Pani widzi możliwości jest wiele. Zawsze najlepsza jest miłość i cierpliwość. Jeśli cierpliwości zabraknie, drugi rodzic może wesprzeć. Pozdrawiam!

0

Dzień Dobry Pani,

Zachęcam Panią do odpuszczenia, "rzucenia na luz" i nie podchodzenia tak zadaniowo do ustalonego planu, a ułoży się...

Życzę Pani i Synkowi tylko radości,
Irena Mielnik-Madej

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy