Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z zasypianiem u 21-miesięcznego dziecka

Witam mam córeczkę (21 miesięcy) również mamy problemy z zasypianiem córka sama się buja. kiedy była malutka to bujałam ją na rękach potem stopniowo ją odzwyczajaliśmy był okres kiedy ładnie zasypiała przy butelce. Czasem potrafi zasnąć sama bez bujania, a czasem robi tak dopóki nie zaśnie. Oboje z mężem pracujemy, ja pracuje ok 4 godzin dziennie z córką jest moja siostra. Okazujemy jej dużo czułości, wymyślamy ciekawe zabawy. nie wiemy co z tym zrobic bardzo sie o nia martwie
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Czym jest programowanie metaboliczne?

Szanowna Pani,
Problem z zasypianiem może wynikać z wielu przyczyn.
Po pierwsze może być przyczyna organiczna tzn choroba. Jednak u Pani dziecka brak jest jednak objawów innych i nie ma ich w innych częściach doby. To chyba mało prawdopodobne.
Pozostałe przyczyny to tzw przyczyny czynnościowe. Mogą to być zaburzenia trawienie i wchłaniania pokarmów.
Proszę zastanowić się nad dietą, czy dziecko nie jest głodne lub przejedzone przed snem.
W końcu zaburzenia zasypianie to problem psychologiczno-socjalny. Proszę zwrócić uwagę na spokój, komfort i warunki zasypiania. Przytulenie i uspokojenie dziecka będzie jemu potrzebne jeszcze przez długie lata.
Z poważaniem,
J.Zachwieja

Specjalista w dziedzinie nefrologii, hipertensjologii, pediatrii i nefrologii dziecięcej. Wojewódzki konsultant w dziedzinie nefrologii dziecięcej. Pełni funkcję Zastępcy Kierownika Kliniki Kardiologii i Nefrologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy