Problemy ze snem i zasypianiem u 11-miesięcznego dziecka

witam, moja 11 miesięczna córeczka od miesiąca budzić się w nocy, do tej pory nie miałam problemu z jej snem. ma ustalony plan dnia ok20 jest kąpiel, butelka( ja karmię)po zjedzeniu mała odkładana jest do łóżeczka i zasypia(nie usypiam małej na rękach sama zasypia w dzień również ma 2 drzemki ok 9,30 i 14)budzi się z płaczem o1 w nocy a zaśnięcie zajmuje jej ponad 1,5 godz do póki jestem w pokoju z nią jest ok jak wychodzę jest krzyk, jak wezmę na ręce jest ok do póki ja trzymam

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Myśle, że nie powinna sie Pani niepokoić.
Jest Pani matka sama Pani widzi jaki to jest rodzaj placzu. Płacz z bolu, płacz z żalu, placz zeby ja utulic?
Jesli Pani sie nia opiekuje i w Pani ramionach czuje sie dobrze to jest ok. Takie małe dzieci maja jeszcze nie do koca rozwiniety uklad nerwowy. Myślę, ze trzeba to obserwowac, przytulac. Prawdopodobnie przeżywa rożne rzeczy, ktore widziała w ciagu dnia. Moje dzieci kiedy były małe tez przechodziły takie okresy.
Pozdrawiam.