Problemy z wieczornym zasypianiem u dziecka

Dlaczego moja 16miesieczna corka ma zawsze problem z zasypianiem w nocy ? w dzien usypia bezproblemu a wieczorami zawsze jest klopot :( juz nie wiem co mam myslec . raz spi cala noc a raz pol nocy placze i chce na rece ... pomozcie !!!

Tak małe dzieci mają bardzo intensywne i realistyczne sny. Może być jej ciężko zasnąć w nocy ze względu na przeżycia z całego dnia. Mówię tu o wszystkich emocjach. Może również szukać kontaktu z rodzicami i dlatego chce wykorzystać każdą chwilę, również tą przeznaczoną na sen. Warto wieczorem wyciszyć córkę przy sobie i zrezygnować z telewizji na rzecz spokojnego zasypiania przy książce lub kołysance.