Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bujanie się podczas zasypiania u 5-latka

Dzień dobry, Mój synek ma 5 lat i podczas zasypiania buja się na boki do momentu aż zaśnie. Robi też tak w nocy kiedy się przebudzi, a zdaża się to prawie co noc. Dodatkowo podczas bujania mruczy dość głośno. Podejrzewam że w ten sposób wycisza się przed snem odreagowując emocje całego dnia. Na początku myślałem że z tego wyrośnie ale jednak chcę poradzić się specjalisty. Poza tym synek jest zdrowym, bardzo wesołym i energicznym dzieckiem. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Tata Remi
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Konsultacja u specjalisty może być wskazana- dokładny wywiad, obserwacja malca pozwoli na zdiagnozowanie i uspokojenie lub podjęcie działań rehabilitacyjnych. Zachęcam jednak do zachowania spokoju- jest też możliwe, ze jest to sposób synka na wyciszenie, wyniesiony jeszcze z dzieciństwa (bujanie w brzuszku, ramionach rodziców itp) i nie oznacza żadnych innych trudności.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam. Nie jestem wprawdzie psychologiem dziecięcym, ale to co Pan pisze - w żaden sposób nie niepokoi. Syn jest zdrowy, spokojny i pogodny, a do tego znalazł skuteczny sposób na samouspokojenie się. Proszę być dumnym z takiego syna. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy