Bujanie się podczas zasypiania u 5-latka

Dzień dobry, Mój synek ma 5 lat i podczas zasypiania buja się na boki do momentu aż zaśnie. Robi też tak w nocy kiedy się przebudzi, a zdaża się to prawie co noc. Dodatkowo podczas bujania mruczy dość głośno. Podejrzewam że w ten sposób wycisza się przed snem odreagowując emocje całego dnia. Na początku myślałem że z tego wyrośnie ale jednak chcę poradzić się specjalisty. Poza tym synek jest zdrowym, bardzo wesołym i energicznym dzieckiem. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Tata Remi

Konsultacja u specjalisty może być wskazana- dokładny wywiad, obserwacja malca pozwoli na zdiagnozowanie i uspokojenie lub podjęcie działań rehabilitacyjnych. Zachęcam jednak do zachowania spokoju- jest też możliwe, ze jest to sposób synka na wyciszenie, wyniesiony jeszcze z dzieciństwa (bujanie w brzuszku, ramionach rodziców itp) i nie oznacza żadnych innych trudności.

Witam. Nie jestem wprawdzie psychologiem dziecięcym, ale to co Pan pisze - w żaden sposób nie niepokoi. Syn jest zdrowy, spokojny i pogodny, a do tego znalazł skuteczny sposób na samouspokojenie się. Proszę być dumnym z takiego syna. Pozdrawiam.