Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy ze rzuceniem wagi ciała a ryzyko choroby tarczycy u mężczyzny

Czy mężczyźni mogą mieć problemy z tarczycą? Mój tato od lat nie może schudnąć, mimo, że oprócz stosowania diet, dużo pracuje fizycznie oraz jeździł na rowerze. Były chwilowe spadki wagi. Dodam jeszcze, że 3 miesiące temu stwierdzono boreliozę oraz podjęto leczenie bez wpływu na wagę. Martwię się, że może to wynikać z przyczyn niezależnych od niego.
MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu

Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?

Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.

Mgr Olga Wojtysiak Dietetyk, Kutno
21 poziom zaufania

Witam!

Mężczyźni mogą cierpieć na choroby tarczycy np. niedoczynność tarczycy, która może mieć wpływ na masę ciała. Najlepiej skontaktować się z lekarzem rodzinnym, aby wykonać odpowiednie badania.

Pozdrawiam,
Olga Wojtysiak

0

Aby wykluczyć czy problemy z tarczycą utrudniają chudnięcie należy zrobić badania:TSH, anty tpo i anty tg oraz USG tarczycy. Jeśli badania nie potwierdzą choroby może warto udać się do dietetyka, który ułoży plan diety dla taty? być może poprzednie nie do końca były dobrze zbilansowane i dlatego nie przyniosły oczekiwanego efektu?

Dietetyk z pasją. Prowadzi gabinet dietetyczny w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy