Czy takie problemy z chudnięciem mogą być wywołane problemami z tarczycą?

Od ponad pół roku regularnie trenuję siłowo (min. 4 razy w tygodniu) po każdym treningu siłowym robię ok. 40 minut interwałów lub cardio do tego 4-5 razy w tygodniu jeżdżę konno. Trzymam dietę od dietetyka jednak pomimo wszystko nie mogę schudnąć. Dla dietetyka robiłam badania tarczycy, oto wyniki: TSH - 3,690 FT3 - 3,71 FT4 - 1,05 T3 - 1,25 T4 - 5,35 anty-TPO - 0,18 anty-TG - 3,53 Czy takie problemy z chudnięciem mogą być wywołane problemami z tarczycą ?

Bez analizy Pani aktualnego żywienia ciężko jest stwierdzić jednoznaczną przyczynę niemożności redukcji masy ciała. Może ona wynikać z nieprawidłowo zbilansowanej diety bądź niepełnego przestrzegania zaleceń. Należy pamiętać, że przy dużej aktywności fizycznej (a Pani taką ma), wartość energetyczna diety nie może być zbyt niska, gdyż będzie to znacząco spowalniało proces redukcji masy ciała.
Pozdrawiam, dietetyk Marianna Hall