Co powoduje nagłe chudnięcie?

Witam, rok temu ważyłem 62.5 ( wraz z ubraniami) kg przy wzroscie 183cm po pół roku od ostatniego ważenia waga wynosiła 58.5 ( wraz z ubraniami) dziś po połowie roku od ostatniego ważenia wynosi 57.5 ( bez ubrań tym razem) Czy taki spadek wagi można nazwać nagłym? Mam bole brzucha, biegunki na przemian z zaparciami, gastroskopia wykazała helicobacter pylori,refluks,przepuklina rozworu przełykowego, usg krew itd norma.Czy opisane objawy i chudniecie mają związek i czy jest to nagłe chudnięcie?

Utrata masy ciała jest spowodowana występującymi schorzeniami towarzyszącymi oraz prawdopodobnie niedoborową dietą. Utrata 5 kg w ciągu roku nie jest naglą utratą masy ciała, jednak jest sygnałem alarmowym dla Pani, szczególnie że aktualna masa ciała jest znacząco za niska.

Pozdrawiam,
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)