Problemy ze sposobem widzenia ludzi

Chciałabym zapytać co to jest. Mam wrażenie, że jestem tą samą osobą, a czasem wszystkich ludzi jakich znam widzę jakoś inaczej. Moja mama jest kimś innym, moja terapeutka, po prostu często zależnie od tego w jakim nastroju się znajduję. I czuję nie raz taką dziwną ekscytację i podniecenie i czuję, że nagle mam jakiś pomysł, który odmieni całe moje życie. Próbuję wcielić go w życie, ale po kilku dniach, a czasem i minutach przestaje mi się chcieć. Dodam że leczę się na depresję, biorę citaxin.

Proszę Pani,
Takie stany jeśli jednocześnie wie Pani, że to jest Pani mama, i tylko dostrzega Pani nowy aspekt, nowa stronę jakiejś osoby, to jest nawet cenne odświeżające. Gdyby jednak łączyło się z tym nierozpoznawanie danej osoby jako znanej, może być sygnałem by skorzystać z konsultacji np. z psychiatrą. Co do pomysłów, to podobnie, każdy z nas może podejmować jakieś działania i następnie porzucać je. Gdyby było tak zawsze i nie była by Pani zdolna do kontynuowania jakichś działań np. uczenia się lub pracowania, to można skorzystać z konsultacji np. z psychologiem.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witam...to o czym Pani to dość częsty problem. Najlepiej jednak zrobi Pani poruszając ten temat w rozmowie z Pani terapeutą lub psychiatrą. Lepiej Panią znają i prędziej znajdą pomocną odpowiedź na Pani rozterkę. Pozdrawiam

Witaj,
Jeżeli jesteś pod opieką terapeuty powinnaś ujawnić te problemy.Być może jest to jeszcze na tyle wczesne stadium terapii,że zmiany w dotychczasowym widzeniu ludzi pojawiają się z lękiem.Nie jesteś pewna,czy i jak zostaną odczytane.Tak jednak ma to właśnie być i jestem dobrej myśli,że terapeutka będzie umiała wykorzystać twoje obawy do Waszej pracy.Także te,które dotyczą jej osoby.
Zaryzykuj,proszę.To będzie pierwszy i ogromny krok w Twoim zdrowieniu.
Pozdrawiam serdecznie